Кількість
|
Вартість
|
||
|
ОРАКУЛ® колофермин молібдену – концентроване мікродобриво з молібденом для обробки насіння зернобобових, бульб картоплі та позакореневого підживлення польових, овочевих та багаторічних культур.
Молібденове мікродобриво ефективно ліквідує дефіцит молібдену в рослинах. Не містить баластних домішок, тому не викликає опіків листя, повністю вбирається через листкову поверхню рослини.
Молібден активізує процеси зв’язування атмосферного азоту бульбочковими бактеріями. Добриво молібден
Найбільш чутливі до нестачі молібдену зернобобові культури, льон, цукрові буряки, овочеві культури.
Нестача молібдену в рослинах проявляється в ясно-зеленому забарвленні листя, з’являється крапчастість.
Нестача його спостерігається на кислих ґрунтах. Вапнування таких ґрунтів збільшує рухливість молібдену і його доступність для рослин. Поряд з вапнуванням, проблему нестачі молібдену вирішує використання мікродобрива ОРАКУЛ® колофермин молібдену.
Також молібден має стимулювальний ефект. Водночас його застосовують на ранніх овочах та фруктах для зменшення рівня нітратів у плодах.
Молібденове добриво містить пом’якшувач води. Тому використання протруйників у жорсткій воді (підвищений вміст солей Ca2+ та Mg2+) разом із ОРАКУЛ® колофермин молібдену не знижує їх ефективності. Солі жорсткості надійно зв’язуються компонентом препарату, не викликаючи помутніння робочої рідини; повністю ліквідується небезпека утворення сульфату кальцію (гіпсу), який може призвести до виходу з ладу протруювальної техніки. Обробки необхідно проводити розчином, який був підготовлений безпосередньо перед застосуванням.
Добриво з молібденом має потужний фізіологічний вплив на рослину, який:
- активізує зв’язування атмосферного азоту бульбочковими бактеріями;
- нормалізує процеси фотосинтезу, азотного обміну та дихання рослин;
- перешкоджає накопиченню нітратів;
- підвищує вміст білку в бобових рослинах.
Склад мікродобрива дозволяє проводити обробки за температури повітря понад +5° С.
Рекомендується застосовувати спільно зі стимулятором росту рослин ВИМПЕЛ 2®.
ЗАСТОСУВАННЯ
Культура | Строки внесення | Норма внесення, л/га |
---|---|---|
Зернобобові | обробка насіння | 0,5 – 0,8 л/т |
3-5 трійчастих листків бутонізація |
0,3 – 0,5 | |
Цукрові та кормові буряки | 4-6 листків наступні внесення з інтервалом 10-14 днів до змикання листків в міжряддях |
0,3 – 0,5 |
Картопля | обробка бульб сходи бутонізація |
0,5 – 0,8 л/т 0,3 – 0,5 |
Овочі та інші культури | на початку вегетації наступні внесення до припинення інтенсивного росту з інтервалом 7-10 днів |
0,3 – 0,5 |
ТЕХНІЧНІ УМОВИ
1. ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧА: під час використання препарату дотримуйтесь інструкції. Ефективність препарату та зручність у використанні залежить від дотримання рекомендацій по застосуванню, умов зберігання та транспортування, визначених виробником.
2. СУМІСНІСТЬ З ІНШИМИ ПРЕПАРАТАМИ: мікродобриво використовують у період вегетації профілактично або за результатами діагностики згідно регламенту застосування. Добре поєднується в бакових сумішах із засобами захисту рослин (за відсутності окремих рекомендацій виробника засобів захисту), карбамідом (у рекомендованих концентраціях позакореневих підживлень с/г культур згідно фаз розвитку), КАСом, регуляторами росту, мікродобривами, біопрепаратами та інокулянтами під час обробки насіння.
3. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ.
3.1 ВЕГЕТАЦІЙНІ ОБРОБКИ:
Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність!
Для цього візьміть ємність, налийте води (яка буде використовуватись для основного внесення), додайте компоненти бакової суміші у пропорціях відповідно до польових норм витрат. Закривши ємність, перемішайте вміст шляхом її перевертання 10-15 разів. Бакову суміш оцінюйте візуально двічі: відразу після перемішування та після того, як суміш відстоялася (приблизно через 30 хв.). Про несумісність препаратів говорить розшарування робочої рідини, утворення осаду, згустків, маслянистих утворень, що не диспергуються.
Увага! Можливе використання препарату в жорсткій воді. Діючі речовини, що входять до його складу, не утворюють сполук із солями жорсткості (СаSO4٠2H2О), внаслідок чого розчин не мутніє.
У разі відсутності проблем із сумісністю робочий розчин готувати безпосередньо перед обприскуванням. Препарат ретельно перемішати у заводській упаковці та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою до 2/3 його об’єму, потім за увімкненого режиму перемішування у послідовності згідно рекомендацій додати компоненти бакової суміші та закінчити заповненням бака водою. Перемішування суміші продовжувати протягом усього періоду її приготування, а також під час внесення.
Норми витрати робочого розчину: польові культури – 70-300 л/га, овочеві культури – 300-400 л/га, плодові культури та виноград – 800-1000 л/га.
3.2 ОБРОБКА НАСІННЯ:
Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність! У тестових розчинах не повинен утворюватися осад.
У разі відсутності проблем із сумісністю, препарат ретельно перемішати у заводській упаковці та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою.
Норми витрати робочого розчину: обробка насіння – 10 л/т.
4. ЧЕРГОВІСТЬ ДОДАВАННЯ КОМПОНЕНТІВ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:
– під час приготування бакової суміші для вегетаційних обробок дотримуватись наступної черговості компонентів.
Бакова суміш
- Вода
- Регулятори росту рослин
- Засоби захисту рослин
- ОРАКУЛ® колофермин молібдену
- Інші мікродобрива (крім ОРАКУЛ® сірка актив)
- Вода
Бакова суміш із КАСом
- Вода
- Регулятори росту рослин
- КАС згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень 3-12%+2,5% MgSO4٠7H2O (5% десятиводневий)
- Засоби захисту рослин
- ОРАКУЛ® колофермин молібдену
- Інші мікродобрива
- Вода
Бакова суміш із карбамідом
- Вода
- Регулятори росту рослин
- Карбамід згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень з маточного розчину (або в бак для хімічних засобів оприскувача, або на фільтр)
- Засоби захисту рослин
- ОРАКУЛ® колофермин молібдену
- Інші мікродобрива
- Вода
Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!
– під час приготування бакової суміші для обробок насіння дотримуватись наступної черговості компонентів.Бакова суміш із протруйником та інокулянтом (якщо це передбачено)
- Вода
- Регулятори росту рослин
- Протруйник
- Інокулянт (за відсутності окремих рекомендацій виробника)
- ОРАКУЛ® колофермин молібдену
Бакова суміш із інокулянтом
- Вода
- Регулятори росту рослин
- Інокулянт
- ОРАКУЛ® колофермин молібдену
Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!
5. УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ.
5.1 ПІД ЧАС ВЕГЕТАЦІЙНИХ ОБРОБОК: обприскування проводити в ранкові або вечірні часи, за підвищеної вологості повітря, щоб уникнути хімічних опіків листя. Оптимальна температура повітря +10…+25 °С за швидкості вітру до 5-7 м/с в залежності від обприскувача. Не рекомендується здійснювати обробки під час туману або у випадку випадіння роси: це може призвести до стікання робочого розчину з поверхні рослин і знизити ефективність обробки. Припиняти роботи слід за 1,5-2 години до початку дощу.
Увага! Використовувати лише щойно змішані розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.
5.2 ПІД ЧАС ОБРОБОК НАСІННЯ: використання препарату не потребує особливих умов під час обробки насіння.
Увага! Використовувати лише щойно змішані розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.
6. УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПЕРЕВЕЗЕННЯ: зберігання та перевезення потрібно здійснювати відповідно до ГОСТу 14189.
Препарат необхідно зберігати у складах, спеціально призначених для цієї мети. Склад повинен забезпечувати захист від прямих сонячних променів, вологи, забруднення та механічних пошкоджень тари. Зберігати за температури від 0 ºС до +30 ºС в оригінальній закритій тарі, у вертикальному положенні, кришкою догори, в картонному ящику. Максимальна кількість ящиків, розташованих один на одному, – не більше 3-х.У разі зниження температури від -10 ºС зменшується плинність препарату, у випадку довготривалого перебування в умовах низьких температур можливе утворення осаду.
Транспортування можливе усіма видами транспорту в критих транспортних засобах. Допускається використання відкритих видів транспортних засобів, що забезпечують захист від атмосферних опадів.
Згідно з висновком №255313/1 УКРАЇНСЬКОГО ВАНТАЖНОГО БЮРО, ДП «УкрНДІМФ» Міністерства інфраструктури України не класифікується як небезпечний вантаж і перевозиться як безпечний вантаж на загальних умовах.
7. КЛАСИФІКАЦІЯ ПО ВООЗ, ТОКСИЧНІСТЬ: 4 клас небезпечності. Препарат нетоксичний, не викликає алергію, екологічно безпечний та абсолютно нешкідливий для комах-запилювачів.
8. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ: зберігати у недоступному для дітей та тварин місці. Під час проведення обробок використовуйте відповідне обладнання та відрегульовану техніку, дотримуйтесь загальновизнаних норм безпеки.
9. ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА: у випадку потрапляння на шкіру, в очі необхідно змити препарат водою. У разі потреби звернутися до лікаря.
10. ЗАХОДИ ТА ЗАСОБИ ЗНИЩЕННЯ ТАРИ ТА ЗАЛИШКІВ ПРЕПАРАТУ: тара та залишки препарату спеціальних методів знищення та знешкодження не потребують.
11. ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ: 5 років.
12. ТЕХНІЧНІ УМОВИ: ТУ У 20.1-24051976-003:2016.13. СВІДОЦТВО ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ: серія А, № 05205.
14. ТАРНІ ОДИНИЦІ: 1 л, 5 л.
15. ВОДНЕВИЙ ПОКАЗНИК (pH), од.: 7,0 ± 1,0.
16. ГУСТИНА, г/см3: 1,175 ± 0,02.
17. КОЛІР (візуально): жовтуватий відтінок.
18. ЗАПАХ (органолепт.): без запаху.