Кількість
|
Вартість
|
||
|
Легенда - гербіцид системної дії для боротьби з однорічними та багаторічними злаковими та дводольними бур’янами у посівах кукурудзи.
Характеристика та переваги
- Комбінація діючих речовин різного напрямку дії
- Контроль широкого спектру однорічних і багаторічних злакових та дводольних бур’янів
- Широке вікно застосування
- Відсутність фітотоксичності на культуру
Механізм дії
Мезотріон - системна діюча речовина групи трикетонів, проникає в рослини через листя та корені, пересувається по ксилемі і флоемі, блокує дію ензиму п-гідрокси-феніл-піруват-дегідрогенази, що приводить до пригнічення біосинтезу каротиноїдів. За рахунок мезотрону препарат має пролонговану ґрунтову дію на однорічні дводольні бур’яни.
Нікосульфурон – речовина групи сульфонілсечовин, є високо селективною по відношенню до кукурудзи, володіє системною дією та швидко проникає у рослини бур’янів. Після обробки поглинається переважно листками та впродовж кількох годин переміщується по рослині, що призводить до зупинки поділу клітин у точках росту. Зупиняє ріст та розвиток бур’янів за рахунок блокування ферменту ацетолактатсинтази, необхідного для синтезу незамінних амінокислот: валіну, лейцину та ізолейцину.
Рекомендації щодо застосування
Препарат вносять лише наземним обприскуванням, під час обробки слід уникати перекриття смуг внесення. Норма витрати робочої рідини: 150-250 л/га. Препарат ефективно контролює однорічні дводольні бур’яни при обробці їх в фазах 2 - 4 листків, та в фазах 2 - 3 листків у злакових бур’янів.
Приготування робочого розчину
Заповнити 1/2 бака обприскувача чистою водою; увімкнути режим розмішування, ретельно струсити каністру для отримання однорідної консистенції, відміряти необхідно кількість препарату і вилити в бак обприскувача. Додати решту води до заданого об’єму, продовжуючи розмішувати розчин до забезпечення однорідності розчину. Приготований робочій розчин використати впродовж доби.
Регламент застосування препарату
Культура |
Шкідливий об’єкт |
Норма витрати препарату л/га |
Спосіб та час обробок |
Максим. кількість обробок |
Кукурудза |
Однорічні і багаторічні злакові та дводольні бур’яни |
1,25 – 2,0* |
Обприскування посівів у фазах від 2 до 8 справжніх листків у культури |
1 |
* - Максимальну норму внесення застосовувати в разі масової появи багаторічних і перерослих бур’янів.
Погодні умови
Препарат рекомендується застосовувати в вечірній час при температурі повітря - +15 - 25˚С, оптимальній вологості ґрунту та повітря. Максимально допустима швидкість вітру при цьому 5 м/с.
Ознаки гербіцидної дії
Чутливі бур’яни впродовж 1 - 2 днів припиняють свій ріст, починає спостерігатися хлорози, точки росту знебарвлюються, згодом знебарвлюється вся рослина. Повна загибель бур’янів настає через 1 – 2 тижнів з моменту обробки залежно від погодних умов і видового складу бур’янів.
Рекомендації щодо сівозміни
За необхідності пересівання кукурудзи, обробленої препаратом, можна висівати кукурудзу відразу. Восени того ж року після оранки можна сіяти озимий ячмінь та озиму пшеницю, озимий ріпак. Навесні наступного року ярі зернові, кукурудза, сорго, (після оранки) можна висівати сою, соняшник, ріпак, люцерну. Чутливі культури (буряки цукрові, столові та кормові, горох, бобові, овочі) слід висівати не раніше, ніж через 18 місяців після застосування препарату.
Застосування препарату в бакових сумішах
Сумісний з іншими препаратами. У разі сумнівів провести перевірку на фізичну сумісність. Не застосовувати з фосфорорганічними інсектицидами, мікродобривами та поверхнево-активними речовинами.
Бур'яни, чутливі до гербіциду
Однорічні дводольні бур’яни: канатник Теофраста, щириця (види), осот городній, галінсога дрібноквіткова, гірчиця польова, суріпиця звичайна, редька дика, дурман звичайний, ромашка, редька біла, нетреба звичайна, зірочник середній, гірчак почечуйний, портулак городній, жовтець польовий, амброзія полинолиста, лутига, жабрій звичайний, паслін чорний, лобода біла.
Однорічні та деякі багаторічні злакові бур’яни: куряче просо, мишій (види), пальчатка (види), вівсюг, пажитниця багатоквіткова, просо (види), сить (види), сорго алеппське, пирій повзучий, гумай.
Частково гербіцид пригнічує і багаторічні дводольні: осот рожевий, осот жовтий польовий, хвощ польовий, березка польова.
Клас сполук
Трикетони, сульфонілсечовин.