Кількість
|
Вартість
|
||
|
Імпекс Дуо - системний післясходовий гербіцид для контролю злакових і дводольних видів бур'янів у посівах соняшника, стійкого до імідазолінонів
Переваги
- Одночасно ефективно контролює злакові і дводольні види бур'янів
- Надійно знищує найбільш шкодочинні види бур'янів (амброзію, лободу, осоти, пирій) у рекомендованих фазах розвитку
- Контроль вовчка соняшникового
- Поглинається як листям так і корінням, забезпечуючи довготривалий захисний період
- Достатньо однієї обробки протягом вегетаційного сезону
Механізм дії
Імазамокс та імазапір — інгібітори ацетолактатсинтази — ключового ензиму, необхідного для біосинтезу незамінних амінокислот (ізолейцин, лейцин і валін). За достатнього рівня зволоження ґрунту володіють частковою ґрунтовою дією, абсорбуються також і корінням. Проте, основна частина препарату поглинається листям і всередині рослини швидко переміщується до місць найбільшої меристематичної активності – точок росту.
В результаті цього уже через кілька годин припиняється поділ клітин, зупиняється ріст пагонів та кореневої системи бур'янів, а повна загибель наступає через 2–3 тижні.
Рекомендації щодо застосування
- Обприскування рекомендовано проводити під час активної вегетації бур'янів: для злакових видів — фаза 2-3 листки, для однорічних дводольних — фаза сім'ядоль-2-4 листків, для багаторічних — за висоти до 15 см.
- Оптимальна температура застосування +15...+25°C, відносна вологість повітря від 65%, швидкість вітру - не більше 5 м/с у ранкові або вечірні години.
- Норма витрати робочого розчину – 200-300 л/га (залежно від технічних показників обприскувача).
- Для досягнення максимальної ефективності необхідно забезпечити рівномірне покриття листової поверхні робочим розчином.
- Не рекомендовано застосовувати Імпекс Дуо, коли бур'яни перебувають у стресовому стані (перепади денних і нічних температур, тривала повітряна і ґрунтова посуха), оскільки при уповільненому метаболізмі знижується швидкість переміщення діючих речовин до сайту дії.
- Після застосування гербіциду можливе тимчасове пожовтіння/знебарвлення листків та призупинення росту соняшника. За несприятливих погодних умов фітотоксичність може посилюватись. Проте, активний ріст і розвиток відновлюються уже через 1-2 тижні, без зниження майбутньої урожайності.
Важливо! Для контролю вовчка соняшникового необхідно використовувати максимальну норму витрати – 1,2 л/га. Вікно застосування: до або відразу після прикріплення гаусторіїв вовчка, адже діюча речовина поглинається листям і переноситься до кореневої системи соняшника. Проростки вовчка гинуть при живленні соком рослини, у якому міститься гербіцид, тому концентрація діючих речовин на цьому етапі повинна бути летальною.